wget 1.5.2-b1 - en to no translation catalogue (156 entries)

en: 
    FINISHED --%s--
    Downloaded: %s bytes in %d files
no: 
    FERDIG --%s--
    Lastet ned %s bytes i %d filer

en: 
    Mandatory arguments to long options are mandatory for short options too.
no: 
    Obligatoriske argumenter til lange flagg er obligatoriske ogsĺ 
    for korte.

en: 
    REST failed, starting from scratch.
no: 
    Feil ved REST, starter fra begynnelsen.

en: 
    Written by Hrvoje Niksic <hniksic@srce.hr>.
no: 
    Skrevet av Hrvoje Niksic <hniksic@srce.hr>.

en: .
     |  (%s byt
no[0]:  (%s bytes)

en:  (%s to go)
no:  (%s igjen)

en:  (unauthoritative)
no:  (ubekreftet)

en:  [%s to go]
no:  [%s igjen]

en:  [following]
no:  [omdirige

en: %s (%s) - Connection closed at byte %ld.
no: %s (%s) - Forbindelse brutt ved byte %ld.

en: %s (%s) - Connection closed at byte %ld/%ld.
no: %s (%s) - Forbindelse brutt ved byte %ld/%ld.

en: %s (%s) - Data connection: %s;
no: %s (%s) - dataforbindelse: %s;

en: %s (%s) - Read error at byte %ld (%s).
no: %s (%s) - Lesefeil ved byte %ld (%s).

en: %s (%s) - Read error at byte %ld/%ld (%s).
no: %s (%s) - Lesefeil ved byte %ld/%ld (%s).

en: %s (%s) - `%s' saved [%ld/%ld]
no: %s (%s) - Ť%sť lagret [%ld/%ld]

en: %s (%s) - `%s' saved [%ld/%ld])
no: %s (%s) - Ť%sť lagret [%ld/%ld]

en: %s (%s) - `%s' saved [%ld]
no: %s (%s) - Ť%sť lagret [%ld]

en: %s ERROR %d: %s.
no: %s FEIL %d: %s.

en: %s received, redirecting output to `%%s'.
no: %s mottatt, omdirigerer utskrifter til Ť%%sť.

en: %s request sent, awaiting response...
no: %s forespřrsel sendt, mottar topptekster...

en: %s: %s, closing control connection.
no: %s: %s, lukker kontrollforbindelsen.

en: %s: %s: Invalid specification `%s'.
no: %s: %s: Ugyldig spesifikasjon Ť%sť

en: %s: %s: Not enough memory.
no: %s: %s: Ikke nok minne.

en: %s: %s: Please specify on or off.
no: %s: %s: Vennligst spesifiser Ťonť eller Ťoffť.

en: %s: %s: invalid command
no: %s: %s: ugyldig kommando

en: %s: %s:%d: unknown token "%s"
no: %s: %s:%d: ukjent symbol Ť%sť

en: %s: %s:%d: warning: "%s" token appears before any machine name
no: %s: %s:%d: Advarsel: symbolet Ť%sť funnet fřr tjener-navn

en: %s: BUG: unknown command `%s', value `%s'.
no: %s: Ukjent kommando Ť%sť, verdi Ť%sť.

en: %s: Cannot determine user-id.
no: %s: Fant ikke bruker-ID.

en: %s: Cannot read %s (%s).
no: %s: Kan ikke lese %s (%s).

en: %s: Couldn't find usable socket driver.
no: %s: Fant ingen brukbar socket-driver.

en: %s: Error in %s at line %d.
no: %s: Feil i %s pĺ linje %d.

en: %s: Invalid specification `%s'
no: %s: Ugyldig spesifikasjon Ť%sť

en: %s: Redirection to itself.
no: %s: Omdirigerer til seg selv.

en: %s: Warning: Both system and user wgetrc point to `%s'.
no: %s: Advarsel: Bĺde systemets og brukerens wgetrc peker til Ť%sť.

en: %s: Warning: cannot determine local IP address.
no: %s: Advarsel: fant ikke lokal IP-adresse.

en: %s: Warning: cannot reverse-lookup local IP address.
no: %s: Advarsel: feil fra tilbake-oppslag for lokal IP-adresse.

en: %s: Warning: gethostname failed
no: %s: Advarsel: feil fra Ťgethostnameť

en: %s: Warning: reverse-lookup of local address did not yield FQDN!
no: %s: Advarsel: fikk ikke FQDN fra tilbake-oppslag for lokal IP-adresse!

en: %s: Warning: uname failed: %s
no: %s: Advarsel: feil fra Ťunameť:  %s

en: %s: cannot stat %s: %s
no: %s: Ťstatť feilet for %s: %s

en: %s: corrupt time-stamp.
no: %s: ugyldig tidsstempel.

en: %s: debug support not compiled in.
no: %s: střtte for avlusing ikke inkludert ved kompilering.

en: %s: illegal option -- %c
no: %s: ugyldig flagg -- %c

en: %s: illegal option -- `-n%c'
no: %s: ugyldig flagg -- Ť-n%cť

en: %s: missing URL
no: %s: URL mangler.

en: %s: option `%c%s' doesn't allow an argument
no: %s: flagget Ť%c%sť tillater ikke argumenter

en: %s: option `%s' is ambiguous
no: %s: flagget Ť%sť er tvetydig

en: %s: option `%s' requires an argument
no: %s: flagget Ť%sť krever et argument

en: %s: option `--%s' doesn't allow an argument
no: %s: flagget Ť--%sť tillater ikke argumenter

en: %s: option requires an argument -- %c
no: %s: flagget krever et argument -- %c

en: %s: unknown/unsupported file type.
no: %s: filtypen er ukjent/ikke střttet.

en: %s: unrecognized option `%c%s'
no: %s: ukjent flagg Ť%c%sť

en: %s: unrecognized option `--%s'
no: %s: ukjent flagg Ť--%sť

en: (no description)
no: (ingen beskrivelse)

en: (try:%2d)
no: (forsřk:%2d)

en: ==> CWD not needed.
no: ==> CWD ikke nřdvendig.

en: ==> CWD not required.
no: ==> CWD ikke nřdvendig.

en: Already have correct symlink %s -> %s
no: Har allerede gyldig symbolsk link %s -> %s

en: Authorization failed.
no: Autorisasjon mislyktes

en: Bind error (%s).
no: Bind-feil (%s).

en: Can't be verbose and quiet at the same time.
no: Kan ikke vćre utfřrlig og stille pĺ samme tid.

en: Can't timestamp and not clobber old files at the same time.
no: Kan ikke tidsstemple og la vćre ĺ berřre eksisterende filer pĺ samme tid.

en: Cannot convert links in %s: %s
no: Kan ikke konvertere linker i %s: %s

en: Cannot initiate PASV transfer.
no: Kan ikke sette opp PASV-overfřring.

en: Cannot parse PASV response.
no: Kan ikke tolke PASV-tilbakemelding.

en: Cannot write to `%s' (%s).
no: Kan ikke skrive til Ť%sť (%s).

en: Connecting to %s:%hu...
no: Kontakter %s:%hu...

en: Connection to %s:%hu refused.
no: Kontakt med %s:%hu nektet.

en: Continuing in background.
no: Fortsetter i bakgrunnen.

en: Control connection closed.
no: Forbindelsen brutt.

en: Converting %s...
no: Konverterer %s...

en: Copyright (C) 1995, 1996, 1997, 1998 Free Software Foundation, Inc.
    This program is distributed in the hope that it will be useful,
    but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of
    MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the
    GNU General Public License for more details.
no: Copyright (C) 1995, 1996, 1997, 1998 Free Software Foundation, Inc.
    Dette programmet distribueres i hĺp om at det blir funnet nyttig,
    men UTEN NOEN GARANTIER; ikke en gang for SALGBARHET eller
    EGNETHET TIL NOEN SPESIELL OPPGAVE.
    Se ŤGNU General Public Licenseť for detaljer.

en: Could not find proxy host.
no: Fant ikke proxy-tjener.

en: Creating symlink %s -> %s
no: Lager symbolsk link %s -> %s

en: Data transfer aborted.
no: Dataoverfřring brutt.

en: Directories:
      -nd  --no-directories            don't create directories.
      -x,  --force-directories         force creation of directories.
      -nH, --no-host-directories       don't create host directories.
      -P,  --directory-prefix=PREFIX   save files to PREFIX/...
           --cut-dirs=NUMBER           ignore NUMBER remote directory components.
no: Kataloger:
      -nd  --no-directories             ikke lag kataloger.
      -x,  --force-directories          lag kataloger.
      -nH, --no-host-directories        ikke lag ovenstĺende kataloger.
      -P,  --directory-prefix=PREFIKS   skriv filer til PREFIKS/...
           --cut-dirs=ANTALL            ignorer ANTALL komponenter av tjenerens
                                        katalognavn.

en: Directory
no: Katalog

en: Download quota (%s bytes) EXCEEDED!
no: Nedlastingskvote (%s bytes) overskredet!

en: ERROR: Redirection (%d) without location.
no: FEIL: Omdirigering (%d) uten nytt sted.

en: End of file while parsing headers.
no: Filslutt funnet ved lesing av topptekster.

en: Error (%s): Base %s relative, without referer URL.
no: Feil (%s): Utgangspunktet %s er relativt, ukjent URL som referent.

en: Error (%s): Link %s without a base provided.
no: Feil (%s): Link %s gitt uten utgangspunkt.

en: Error in server greeting.
no: Feil i melding fra tjener.

en: Error in server response, closing control connection.
no: Feil i svar fra tjener, lukker kontrollforbindelsen.

en: FTP options:
           --retr-symlinks   retrieve FTP symbolic links.
      -g,  --glob=on/off     turn file name globbing on or off.
           --passive-ftp     use the "passive" transfer mode.
no: FTP-flagg:
           --retr-symlinks   hent symbolske linker via FTP.
      -g,  --glob=on/off     (ikke) tolk bruk av jokertegn i filnavn.
           --passive-ftp     bruk passiv overfřringsmodus.

en: Failed to unlink symlink `%s': %s
no: Kan ikke slette den symbolske linken Ť%sť: %s

en: Failed writing HTTP request.
no: Feil ved sending av HTTP-forespřrsel.

en: File
no: Fil

en: File `%s' already there, not retrieving.
no: File Ť%sť eksisterer allerede, ignoreres.

en: File `%s' already there, will not retrieve.
no: Filen Ť%sť hentes ikke, fordi den allerede eksisterer.

en: GNU Wget %s, a non-interactive network retriever.
no: GNU Wget %s, en ikke-interaktiv informasjonsagent.

en: Giving up.
no: Gir opp.

en: HTTP options:
           --http-user=USER      set http user to USER.
           --http-passwd=PASS    set http password to PASS.
      -C,  --cache=on/off        (dis)allow server-cached data (normally allowed).
           --ignore-length       ignore `Content-Length' header field.
           --header=STRING       insert STRING among the headers.
           --proxy-user=USER     set USER as proxy username.
           --proxy-passwd=PASS   set PASS as proxy password.
      -s,  --save-headers        save the HTTP headers to file.
      -U,  --user-agent=AGENT    identify as AGENT instead of Wget/VERSION.
no: HTTP-flagg:
           --http-user=BRUKER      sett HTTP-bruker til BRUKER.
           --http-passwd=PASSORD   sett HTTP-passord til PASSORD.
      -C,  --cache=on/off          (ikke) tillat bruk av hurtiglager pĺ tjener.
           --ignore-length         ignorer ŤContent-Lengthť felt i topptekst.
           --header=TEKST          sett TEKST inn som en topptekst.
           --proxy-user=BRUKER     sett proxy-bruker til BRUKER.
           --proxy-passwd=PASSORD  sett proxy-passord til PASSORD.
      -s,  --save-headers          skriv HTTP-topptekster til fil.
      -U,  --user-agent=AGENT      identifiser som AGENT i stedet for 
                                   ŤWget/VERSJONť.

en: Host not found
no: Tjener ikke funnet

en: Index of /%s on %s:%d
no: Indeks for /%s pĺ %s:%d

en: Invalid PORT.
no: Ugyldig PORT.

en: Invalid host name
no: Tjenernavnet er ugyldig

en: Invalid name of the symlink, skipping.
no: Ugyldig navn for symbolsk link, ignoreres.

en: Invalid port specification
no: Port-spesifikasjonen er ugyldig

en: Last-modified header invalid -- time-stamp ignored.
no: Last-modified topptekst ugyldig -- tidsstempel ignoreres.

en: Last-modified header missing -- time-stamps turned off.
no: Last-modified topptekst mangler -- tidsstempling slĺs av.

en: Length:
no: Lengde:

en: Length: %s
no: Lengde: %s

en: Loading robots.txt; please ignore errors.
no: Henter robots.txt; ignorer eventuelle feilmeldinger.

en: Location: %s%s
no: Sted: %s%s

en: Logged in!
no: Logget inn!

en: Logging and input file:
      -o,  --output-file=FILE     log messages to FILE.
      -a,  --append-output=FILE   append messages to FILE.
      -d,  --debug                print debug output.
      -q,  --quiet                quiet (no output).
      -v,  --verbose              be verbose (this is the default).
      -nv, --non-verbose          turn off verboseness, without being quiet.
      -i,  --input-file=FILE      read URL-s from file.
      -F,  --force-html           treat input file as HTML.
no: Utskrifter og innlesing:
      -o,  --output-file=FIL      skriv meldinger til ny FIL.
      -a,  --append-output=FIL    skriv meldinger pĺ slutten av FIL.
      -d,  --debug                skriv avlusingsinformasjon.
      -q,  --quiet                stille (ingen utskrifter).
      -v,  --verbose              vćr utfřrlig (standard).
      -nv, --non-verbose          mindre utfřrlig, men ikke stille.
      -i,  --input-file=FIL       les URLer fra FIL.
      -F,  --force-html           les inn filer som HTML.

en: Logging in as %s ...
no: Logger inn som %s ...

en: Login incorrect.
no: Feil ved innlogging.

en: Mail bug reports and suggestions to <bug-wget@gnu.org>.
no: Rapportér feil og send forslag til <bug-wget@gnu.org>.

en: Malformed status line
no: Feil i statuslinje

en: No URLs found in %s.
no: Fant ingen URLer i %s.

en: No data received
no: Ingen data mottatt

en: No matches on pattern `%s'.
no: Ingenting passer med mřnsteret Ť%sť.

en: No such directory `%s'.
no: Ingen katalog ved navn Ť%sť.

en: No such file `%s'.
no: Ingen fil ved navn Ť%sť.

en: No such file or directory `%s'.
no: Ingen fil eller katalog ved navn Ť%sť.

en: Not descending to `%s' as it is excluded/not-included.
no: Behandler ikke Ť%sť da det er ekskludert/ikke inkludert.

en: Not sure
no: Usikker

en: Output will be written to `%s'.
no: Utskrifter vil bli skrevet til Ť%sť.

en: Proxy %s: Must be HTTP.
no: Proxy %s: Mĺ střtte HTTP.

en: Read error (%s) in headers.
no: Lesefeil (%s) i topptekster.

en: Recursion depth %d exceeded max. depth %d.
no: Rekursjonsdybde %d overskred maksimal dybde %d.

en: Rejecting `%s'.
no: Ignorerer Ť%sť.

en: Remote file is newer, retrieving.
no: Fil pĺ tjener er nyere - hentes.

en: Removed `%s'.
no: Slettet Ť%sť.

en: Removing %s since it should be rejected.
no: Fjerner %s fordi den skal forkastes.

en: Removing %
no: Fjerner %s.

en: Retrying.
no: Prřver igjen.

en: Skipping directory `%s'.
no: Ignorerer katalog Ť%sť.

en: Starting WinHelp %s
no: Starter WinHelp %s

en: Startup:
      -V,  --version           display the version of Wget and exit.
      -h,  --help              print this help.
      -b,  --background        go to background after startup.
      -e,  --execute=COMMAND   execute a `.wgetrc' command.
no: Oppstart:
      -V,  --version           viser Wget's versjonsnummer og avslutter.
      -h,  --help              skriver ut denne hjelpeteksten.
      -b,  --background        kjřrer i bakgrunnen etter oppstart.
      -e,  --execute=KOMMANDO  utfřr en Ť.wgetrcť-kommando.

en: Symlinks not supported, skipping symlink `%s'.
no: Symbolske linker ikke střttet, ignorerer Ť%sť.

en: The server refuses login.
no: Tjeneren tillater ikke innlogging.

en: Try `%s --help' for more options.
no: Prřv Ť%s --helpť for flere flagg.

en: Unknown authentication scheme.
no: Ukjent autorisasjons-protokoll.

en: Unknown er
no: Ukjent feil

en: Unknown type `%c', closing control connection.
no: Ukjent type Ť%cť, lukker kontrollforbindelsen.

en: Unknown/unsupported protocol
no: Protokollen er ukjent/ikke střttet

en: Usage: %s NETRC [HOSTNAME]
no: Bruk: %s NETRC [TJENERNAVN]

en: Usage: %s [OPTION]... [URL]...
no: Bruk: %s [FLAGG]... [URL]...

en: Using `%s' as listing tmp file.
no: Bruker Ť%sť som temporćr katalogliste.

en: Warning: wildcards not supported in HTTP.
no: Advarsel: jokertegn ikke střttet i HTTP.

en: Will not retrieve dirs since depth is %d (max %d).
no: Henter ikke kataloger pĺ dybde %d (max %d).

en: Will try connecting to %s:%hu.
no: Vil prřve ĺ kontakte %s:%hu.

en: Write failed, closing control connection.
no: Feil ved skriving, lukker kontrollforbindelsen.

en: Wrote HTML-ized index to `%s' [%ld].
no: Skrev HTML-formattert indeks til Ť%sť [%ld].

en: Wrote HTML-ized index to `%s'.
no: Skrev HTML-formattert indeks til Ť%sť.

en: connected!
no: kontakt!

en: done.
no: OK.

en: done.
no: OK.

en: done.
no: OK.

en: ignored
no: ignoreres

en: time unknown
no: ukjent tid

en: unspecified
no: uspesifisert
